[Luźne myśli 2] Istota małżeństwa

Hejka! Pomyślałem, że mogę znów reaktywować bloga. Nie miałem za bardzo pojęcia o czym pisać, tak więc dzisiaj temat off-topowy! Zapraszam!

Każdy z nas kiedy dorasta marzy o założeniu rodziny i posiadaniu potomstwa. Jest to priorytet, do którego dążymy. Jednak współczesne małżeństwa coraz częściej kończą się rozwodami przez co najbardziej cierpią niewinne dzieci, które wcale nie mają na to wpływu, ponieważ rodzice zwykle nie liczą się z ich uczuciami, jedynie patrzą na własne dobro i wygodę. Jest to przerażająca rzeczywistość. Związek małżeński bowiem nie jest już żadną wartością, którą było w dawnych czasach, gdzie rozwody były niedopuszczalne. Nauka przedmałżeńska jest niezwykle potrzebna, dowiemy się na niej jak żyć z drugim człowiekiem w zgodzie i harmonii, jak pielęgnować uczucie przez całe życie, nie tylko na początku, gdzie szaleje pożądanie i fascynacja drugą osobą.

Kurs małżeński ma również na celu uświadomienie młodych czym tak naprawdę jest związek dwojga ludzi, gdzie prawdopodobnie pojawią się dzieci, które należy wychować zgodnie z wartościami, jakie narzuca nam kościół i społeczeństwo. Dziecko bowiem uczy się właśnie od rodziców miłości i poszanowania, więc gdy rodzice się rozchodzą jest możliwość, że ich dziecko również nie będzie umiało prawidłowo odnaleźć się w związku z partnerem, z którym się zwiąże. Warto więc dawać dobry przykład także ludziom, którzy nas na co dzień otaczają. Bowiem będąc wzorem do naśladowania dajemy młodym nadzieję na to, że istnieje miłość do grobowej deski i rozwód wcale nie musi być codziennością, z której większość korzysta. Wspaniale jest mieć kogoś, kto nas kocha przez całe życie ze względu na wszystko, nawet wtedy, gdy się postarzejemy i nie będziemy już zbyt atrakcyjni.