Zabytkowa Norymberga

Norymberga jest największym miastem we Frankonii i liczy około 499 tysięcy mieszkańców. Stanowi ona część Bawarii, która należy do jednym z większych centrów handlowych Niemiec. Miasto to dobrze znane jest z wyrobów cukierniczych takich jak pierniki czy marcepany, ale również z ozdób choinkowych wykonywanych z drewna.

Kraj niemiecki może śmiało pochwalić się takimi miejscami, jak właśnie Norymberga. Pod miastem znajdują się trzy budowle zamkowe, które składają się z zamku cesarskiego, po niemiecku zwanym Kaiserburg, jak również zamku burgrabiego – Burggrafenburg, oraz ostatniego zamku zwanego miejskim, czyli Stadtburg. Niemiecki rynek staromiejski posiada w swym centrum renesansowy ratusz, jak również dwa gotyckie kościoły. Można by było wymieniać okazałości w nieskończoność, jednak bardziej polecam pojechać w to Bajeczne miejsce i na własne oczy zobaczyć te wszystkie bajkowe miejsca. W tym celu polecam wybrać się wcześniej na kurs niemieckiego, aby jak najwięcej informacji zaczerpnąć od przewodnika, który pięknie opowie nam o historii tych miejsc właśnie po niemiecku.

4 Comments on "Zabytkowa Norymberga"

  1. Logo jest do wymiany 😛

  2. Hej. Bardzo mi się podoba twój blog. Może jakieś partnerstwo? Mail poszedł. Odczytaj i odpowiedz czy się na to zgadzasz. Do zobaczenia !

  3. Ja się tylko zastanawiam skąd Ty bierzesz pomysły na takie posty

  4. Co będzie next?

Comments are closed.